Oddlužení


Oddlužení!  Přerostly vám splátky půjček přes hlavu?

Oddlužení fyzických osob je v současné nejisté době nejčastěji jedním z mála, ne-li jediným možným řešením jejich zoufalé finanční situace, v níž se ocitly zpravidla díky nerozvážnému čerpání spotřebitelských úvěrů, či půjček. Nezřídka se do takové situace dostanou z důvodu nenadálé příhody, kterou nemohou lidé sami ovlivnit.

Protože poskytovatele úvěrů a půjček netrápí otázka, jak a zda vůbec bude schopen klient tento závazek splácet, jsou tito „pomocníci“ s půjčkami nejen do výplaty právě těmi, kdo na svého klienta uplatní smluvní pokuty, zvýšené úroky a v neposlední řadě svého klienta jen postihují exekučními příkazy, čímž ho dostanou do situace, kdy již jejich bývalý klient nemá v podstatě prostředky na nic jiného, než na úhradu takto vzniklých dluhů.

Takového klienta může v drtivé většině případů zachránit institut oddlužení (osobního bankrotu) pomocí insolvenčního zákona.

Jedině důkladná analýza finanční situace klienta a následně bezchybné zpracování návrhu na povolení oddlužení k místně příslušnému soudu je v tuto chvíli zcela zásadním pro to, aby návrh byl bez jakýchkoliv dalších doplnění schválen a opravdu člověku, který se dostal do problémů, pomohl dostat se z této situace.

Na českém trhu je mnoho agentur zabývajících se pouze zpracováním insolvenčního návrhu, avšak oddlužení fyzických osob je velice specifický obor a rozhodně zde neplatí pravidlo, že vše končí sepsáním a podáním všech podkladů na soud. Novela insolvenčního zákona v srpnu 2017 vedla k tomu, že insolvenční návrhy již nemohou zpracovávat „rádoby odborníci“, jenž takovým sepsáním za příliš vysokou cenu neodborně a nekvalitně zpracovali návrh na oddlužení, který pak klientovi napáchal ještě větší škodu.

Každá pomoc nemusí vést ke zdárnému vyřešení vaší situace, je jen na Vás, koho si k pomoci s oddlužením vyberete.

Pokud zvolíte naši firmu, vyplňte prosím základní formulář.

Rádi se s Vámi spojíme a najdeme pro Vás vhodné řešení.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vyberte produkt

Telefon

Vaše zpráva

Oddlužení! Jak začít?

 1. Jeden z nejdůležitějších předpokladů je ten, aby měl klient přehled o tom, kolik a komu dluží.
  (Toto se dá  vyřešit např. výpisem z Centrální evidence exekucí, kterou za nízký poplatek vydá pobočka pošty provozující Czech Point)
 2. Zde je seznam podkladů pro zpracování Vašeho návrhu na oddlužení. Tento seznam je všeobecný a každý klient si musí vybrat vše, co se jej týká
  Oddací list, Rozsudek o rozvodu, případně úmrtní list manžela/manželky,
  rodné listy dětí, rozsudek o výživném
  Výpis z rejstříku trestů, výpis z katastru nemovitostí – pokud vlastníte nemovitost
  Příjmy za poslední 3 roky – mzdové listy (vydá účetní zaměstnavatele), nebo výplatní pásky, nebo evidenční listy důchodového pojištění, u podnikatelů daňové přiznání včetně přílohy 1, potvrzení úřadu práce či OSSZ o výši vyplacených dávek za uvedené období
  Platnou pracovní smlouvu, živnostenský list či jeho ukončení
  Smlouvy o úvěrech a nejnovější upomínky, pokud dluhy již nejsou v exekuci, pokud jsou, postačí exekuční příkazy
  Výpisy ze stavebního spoření a aktuální výpis z běžného účtu
 3. Kontaktujte naše poradce, kteří Vám pomohou dát Vaše dluhy do pořádku, díky institutu oddlužení dle insolvenčního zákona.

 Osobní bankrot znamená oddlužení dle insolvenčního zákona

Oddlužení – jde o pětiletý proces, který Vám může pomoci začít nový život. Život bez dluhů. V konečném důsledku Vás osobní bankrot zbaví úplně všech dluhů.